Aktualności

Leczenie pod mikroskopem:

Mikroskop Zeiss Pico, który posiadamy w naszym gabinecie, pozwala na przeprowadzenie zabiegów dokładniej i precyzyjniej w porównaniu z zabiegami klasycznymi, co często ratuje zęby przed ich utratą. Praca przy użyciu mikroskopu pozwala na powiększenie obrazu o 4-25 razy, co w parze z zintegrowanym systemem oświetlenia ledowego o wyjątkowej jasności i barwie znacznie poprawia kontrolę pracy oraz pozwala lekarzowi dentyście zauważyć niewidoczne gołym okiem szczegóły.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu możliwe jest bardzo dokładne wykonanie leczenia kanałowego oraz bardziej precyzyjnych zabiegów, a są nimi np.:

  • Odnalezienie i leczenie głównych oraz dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich rozgałęzieniami, których w klasycznym leczeniu kanałowym lekarz po prostu nie widzi, a w rezultacie nie zostają one opracowane i są przyczyną niepowodzenia leczenia,
  • Usuwanie złamanych narządzi z kanałów korzeniowych,
  • Usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych,
  • Udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych,
  • Wykonywanie ponownego leczenia kanałowego.

Znieczulenie komputerowe The Wand:

Znieczulamy bezboleśnie, bezbolesne leczenie zębów i bezbolesne zabiegi w Stomatologii Rodzinnej Frelich:

The Wand jest to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia stomatologicznego. System składa się z komputera i specjalnej, małej końcówki przypominającej długopis. Końcówka ta umożliwia bezpieczne i bezbolesne podawanie środka znieczulającego pod kontrolą mikroprocesora. Komputer cały czas informuje o kolejnym etapie znieczulenia i ilości podanego środka, który dozowany jest bardzo powoli, dlatego pacjent nie czuje bólu i charakterystycznego rozpierania w dziąsłach.

Lampa Beyond Polus:

Jako pierwszy gabinet w naszym mieście mamy przyjemność zaproponować Państwu profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie za pomocą akceleratora (lampy) BEYOND Polus, która jest już stosowana w ponad 100 krajach świata. Lampa ta wraz ze stosowanym do wybielania zestawem Premier otrzymała maksymalną ocenę 5+, oraz 98% pozytywnych ocen przypadków klinicznych od najsłynniejszej na świecie instytucji oceniającej produkty stomatologiczne – the Dental Advisor. Produkty firmy Beyond, służące do wybielania zębów, otrzymały również nagrodę Editors Choice Award (wyróżnienie wydawcy) a sama lampa została najwyżej ocenionym systemem do wybielania zębów w historii. Wszystkie wyróżnienia przyznane zostały na podstawie badań klinicznych wykonanych u losowo wybranych pacjentów w USA.

W lampie BEYOND Polus zastosowano innowacyjną technologię Light Bridge, która stanowi połączenie światła halogenowego ze światłem diodowym, oraz połączono ją z zastosowaniem specjalistycznych filtrów optycznych, likwidujących wszelkie szkodliwe ciepło oraz promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe.

Wybielanie zębów przy użyciu lampy BEYOND Polus jest całkowicie bezpieczne, co potwierdza brak zgłaszanych powikłań. Dodatkowo zabieg wybielania zębów BEYOND POLUS jest wykonywany przez wykwalifikowaną higienistkę pod kontrolą lekarza stomatologa.

Efektem wybielania przy zastosowaniu tej innowacyjnej i skutecznej metodzie jest bielszy, jeszcze jaśniejszy i zdrowszy uśmiech już w 40 minut!

Co więcej, rozjaśnione zęby wcale nie będą się bardziej barwić od jedzenia czy picia niż przed wybielaniem, a utrzymywanie rezultatu zależy przede wszystkim od trybu życiu pacjenta. Efekt utrzymuje się średnio przez 2 lata.

Umów wizytę