Implanty Zębów

Implantologia stomatologiczna to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych poprzez wszczepianie implantów zębów. Tego rodzaju leczenie jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty jednego zęba, jak i bezzębia. Implanty zębowe poprawiają zarówno estetykę uzębienia, jak i przywracają jego funkcjonalność. W naszej klinice używamy jedynie sprawdzonych, wysokiej jakości systemów implantologicznych, które są gwarancją trwałości. Zależy nam na tym, aby nasi pacjenci mogli odzyskać harmonijny uśmiech i cieszyć się nim przez długie lata.

Implanty zębowe – cena

Trudno jest sztywno określić, ile będzie kosztowało wstawienie implantów zębowych. Cena zabiegu zależy od różnych czynników – rodzaju użytych materiałów, ilości wszczepów, stopnia skomplikowania zabiegu czy zakresu działań. Jeśli braki zębowe są uzupełniane dopiero po dłuższym czasie od utraty zębów, prawdopodobnie niezbędne będzie wykonanie zabiegu augmentacji kości lub podniesienia dna zatoki (sinus lift).

Szczegółowy kosztorys leczenia przedstawiamy po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz na podstawie wyników badań diagnostycznych. Zachęcamy także do zapoznania się z dostępnym na naszej stronie internetowej cennikiem.

Jakie implanty zębów wybrać?

Leczenie implantologiczne opiera się na niezwykle szczegółowej rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty zębowe i stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia, czy też próchnicy.

Implanty zębów to niewielkie, kilkumilimetrowe elementy, zastępujące korzeń zęba. W precyzyjny sposób osadzane są na stałe w kości szczęki lub żuchwy. Są podstawą dla korony protetycznej.

Mogą także służyć jako filar, umożliwiający zamocowanie mostu lub protezy całkowitej. To ostatnie rozwiązanie jest doskonałą alternatywą dla ruchomych protez. Pacjent odzyskuje uzębienie, które jest bardzo stabilne, funkcjonalne i daje poczucie posiadania naturalnych zębów.

Często spotykamy się z pytaniem pacjentów, jakie implanty zębów wybrać lub które z nich są najlepsze? Na rynku stomatologicznym dostępne są implanty tytanowe i cyrkonowe. Pierwszy rodzaj wszczepu jest najczęściej wybierany w leczeniu implantologicznym, ponieważ charakteryzuje się wytrzymałością na duże siły zgryzowe.

Ponadto jest biokompatybilny, nie wywołuje alergii, co pozwala na szybką jego integrację z kością. Tego rodzaju implanty zębów służą pacjentom wiele lat, niekiedy do końca życia. Natomiast implanty cyrkonowe wyróżniają się większą estetyką. Wykorzystywane są najczęściej w celu uzupełnienia zębów przednich.

Wszczep cyrkonowy jest koloru kości słoniowej, niewidoczny nawet w przypadku obsunięcia się dziąsła. Tlenek cyrkonu posiada właściwości zbliżone do tkanki zęba, dlatego również te uzupełnienia są dobrze tolerowane przez organizm.

Implanty zębów – dieta po wszczepieniu implantu

Nasi pacjenci po każdym leczeniu otrzymują od nas szczegółowe informacje, co jeść po wszczepieniu implantu. Na początku dobrze jest odczekać, aż ustąpi znieczulenie miejscowe. W pierwszych dniach po zabiegu należy zrezygnować z gorących i twardych pokarmów.

W to miejsce przygotować sobie chłodne lub letnie posiłki w formie płynnej lub półpłynnej. Po kilku dniach można przejść do spożywania miękkich produktów. Po zdjęciu szwów, gdy rana się zagoi, pacjent wraca do normalnej diety.

Cennik
Wszczep śródkostny (implant) - część chirurgiczna
od 2800 zł
Korona porcelanowa na implancie przykręcana
2500 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej - metodą otwartą
4000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej - metodą zamkniętą
od 2000 zł
Atraumatyczna ekstrakcja zęba z regenracją materiałem kościozastępczym i membrana kolagenową
od 1400 zł
Augumentacja
od 1400 zł
Rozszczepienie wyrostka zębodołowego przed implantacją
1000 zł
Zastosowanie PRF
od 350 zł
Proteza całkowita na zaczepach kulowych
6000 - 10000 zł
Zwiększenie objętości wyrostka zębodołowego
od 2000 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz