Implanty Bielsko

Implantologia stomatologiczna to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Zajmuje się uzupełnianiem braków zębowych poprzez wszczepianie implantów zębów. Tego rodzaju leczenie implantologiczne jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty jednego zęba, jak i bezzębia. Implanty poprawiają zarówno estetykę uzębienia, jak i przywracają jego funkcjonalność. W naszej klinice używamy jedynie sprawdzonych, wysokiej jakości systemów implantologicznych, które są gwarancją trwałości. Zależy nam na tym, aby nasi pacjenci mogli odzyskać harmonijny uśmiech i cieszyć się nim przez długie lata.

implanty bielsko

Co warto wiedzieć o implantach zębowych?

Implanty dentystyczne to innowacyjna metoda przywracania utraconych zębów, która zdobywa coraz większą popularność w dziedzinie stomatologii estetycznej. Implant zęba to tytanowy wkład, który jest wszczepiany bezpośrednio do kości szczęki lub żuchwy i zastępuje naturalne korzenie zębów.

Należy pamiętać o wystarczającej ilości tkanki kostnej, aby wszczepienie implantów mogło zostać wykonane, następnie implant jest całkowicie pokrywany tkanką dziąsła. Następnie przechodzi okres osteointegracji, czyli proces wytworzenia się łączenia kości z implantem trwa około od 3 do 6 miesięcy.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć implanty jako opcję przywracania brakujących zębów.

Implanty zębowe – cena

Trudno jest sztywno określić, ile będzie kosztowało wstawienie implantów zębowych. Cena zabiegu zależy od różnych czynników – rodzaju użytych materiałów, ilości wszczepów, stopnia skomplikowania zabiegu czy zakresu działań. Jeśli braki zębowe są uzupełniane dopiero po dłuższym czasie od utraty zębów, prawdopodobnie niezbędne będzie wykonanie zabiegu augmentacji kości lub podniesienia dna zatoki (sinus lift).

Szczegółowy kosztorys leczenia implantologicznego przedstawiamy po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz na podstawie wyników badań diagnostycznych. Zachęcamy także do zapoznania się z dostępnym na naszej stronie internetowej cennikiem.

Jakie implanty zębów wybrać?

Leczenie implantologiczne opiera się na niezwykle szczegółowej rekonstrukcji uzębienia w oparciu o implanty i stanowi obecnie najlepsze rozwiązanie z zakresu implantologii i stomatologii estetycznej dla osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia, czy też próchnicy.

Implanty zębów to niewielkie, kilkumilimetrowe elementy, zastępujące korzeń zęba. W precyzyjny sposób osadzane są na stałe w kości szczęki lub żuchwy. Są podstawą dla korony protetycznej.

Mogą także służyć jako filar, umożliwiający zamocowanie mostu lub protezy całkowitej. To ostatnie rozwiązanie jest doskonałą alternatywą dla ruchomych protez. Pacjent odzyskuje uzębienie, które jest bardzo stabilne, funkcjonalne i daje poczucie posiadania naturalnych zębów.

implanty zębów bielsko biała

Często spotykamy się z pytaniem pacjentów, jakie implanty wybrać lub które z nich są najlepsze? Na rynku stomatologicznym dostępne są implanty tytanowe i cyrkonowe. Pierwszy rodzaj wszczepu jest najczęściej wybierany w leczeniu implantologicznym, ponieważ charakteryzuje się wytrzymałością na duże siły zgryzowe.

Ponadto jest biokompatybilny, nie wywołuje alergii, co pozwala na szybką jego integrację z kością. Tego rodzaju implanty zębów służą pacjentom wiele lat, niekiedy do końca życia. Natomiast implanty cyrkonowe wyróżniają się większą estetyką. Wykorzystywane są najczęściej w celu uzupełnienia zębów przednich.

Wszczep cyrkonowy jest koloru kości słoniowej, niewidoczny nawet w przypadku obsunięcia się dziąsła. Tlenek cyrkonu posiada właściwości zbliżone do tkanki zęba, dlatego również te uzupełnienia są dobrze tolerowane przez organizm.

Zainwestuj w swój uśmiech! – Wybierz Implanty Bielsko

Sprawdź poniżej dlaczego warto zdecydować się na zabieg leczenia implantologicznego i poznaj powody, dla których właśnie ten zabieg jest w stanie pomóc Ci w sytuacji braku zęba w jamie ustnej.

Naturalny wygląd i funkcja

Implanty są projektowane tak, aby doskonale naśladować wygląd i funkcję naturalnych zębów. Dzięki temu, gdy pacjent się uśmiecha nie widać różnicy między implantem, a naturalnymi zębami.

Trwałość

Implanty są znane ze swojej wyjątkowej trwałości. W przeciwieństwie do tradycyjnych protez, które mogą się luzować lub ulegać zużyciu implant zębowy jest mocno zakorzeniony w kości co pozwala na długotrwałe użytkowanie. Należy pamiętać, że odpowiednia higiena jamy ustnej to podstawa w kwestii codziennej pielęgnacji.

Komfort i stabilność

Implanty zębów zapewniają znakomitą stabilność w porównaniu do protez ruchomych. Dzięki temu pacjenci mogą cieszyć się pełnym komfortem podczas jedzenia i mówienia, a także unikną problemów z przemieszczaniem się protez.

Zachowanie zdrowia jamy ustnej

W przeciwieństwie do mostów dentystycznych, implanty nie wymagają oszlifowywania sąsiednich zębów. Dzięki temu zachowuje się zdrowe struktury zębów sąsiednich, co przyczynia się do ogólnego zdrowia jamy ustnej.

Ochrona kości

Implanty zębowe stymulują kość szczęki pomagając zachować jej zdrową gęstość i strukturę. Protezy ruchome nie zapewniają tego samego rodzaju wsparcia co może prowadzić do utraty masy kostnej.

Poprawa samooceny

Brakujące zęby mogą negatywnie wpływać na pewność siebie i jakość życia pacjenta. Implanty zębowe pozwalają na odzyskanie pełnej funkcji i estetyki uśmiechu, co może znacząco poprawić samopoczucie.

Długotrwałe rozwiązanie

Jeśli są odpowiednio pielęgnowane, implanty zębów mogą służyć przez całe życie. Jest to inwestycja w długotrwałe zdrowie w jamie ustnej, uzupełnienie braków zębowych i sposób na naturalne zęby.

Zagwarantuj sobie estetyczny wygląd i piękny uśmiech! – sprawdź Dentysta Bielsko!

Implanty zębów – dieta po wszczepieniu implantu

Nasi pacjenci po każdym leczeniu otrzymują od nas szczegółowe informacje, co jeść po wszczepieniu implantu. Na początku dobrze jest odczekać, aż ustąpi znieczulenie miejscowe. W pierwszych dniach po zabiegu należy zrezygnować z gorących i twardych pokarmów.

W to miejsce przygotować sobie chłodne lub letnie posiłki w formie płynnej lub półpłynnej. Po kilku dniach można przejść do spożywania miękkich produktów. Po zdjęciu szwów, gdy rana się zagoi, pacjent wraca do normalnej diety.

Cennik
Wszczep śródkostny (implant) - część chirurgiczna
od 2800 zł
Korona porcelanowa na implancie przykręcana
2500 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej - metodą otwartą
4000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej - metodą zamkniętą
od 2000 zł
Atraumatyczna ekstrakcja zęba z regenracją materiałem kościozastępczym i membrana kolagenową
od 1400 zł
Augumentacja
od 1400 zł
Rozszczepienie wyrostka zębodołowego przed implantacją
1000 zł
Zastosowanie PRF
od 350 zł
Proteza całkowita na zaczepach kulowych
6000 - 10000 zł
Zwiększenie objętości wyrostka zębodołowego
od 2000 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz