Protetyka Bielsko

Protezy zębowe Bielsko

Utrata zębów to problem zarówno natury estetycznej, jak i funkcjonalnej. Zęby, obok walorów estetycznych, odpowiedzialne są za rozdrabnianie pokarmów, wpływają na prawidłową wymowę, a ich wzajemne ustawienie warunkuje prawidłowe funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych. W naszym gabinecie wykonujemy wysokiej jakości protezy ruchome i stałe. Zależy nam na tym, aby raz przygotowane uzupełnienia protetyczne służyło naszym pacjentom przez długie lata.

protetyka bielsko

Czym zajmuje się protetyka?

Protetyka zajmuje się odtwarzaniem braków w uzębieniu oraz odbudową zębów. Uzupełnienia protetyczne dzielimy na uzupełnienia stałe, czyli takie, które są na stałe umocowane w jamie ustnej, a pacjent nie ma możliwości ich swobodnego wyjmowania, oraz uzupełnienia ruchome – czyli te, które pacjent powinien codziennie wyjmować z jamy ustnej.

Do uzupełnień stałych (protezy całkowite) należą: korony i mosty protetyczne, zaś protezy ruchome to np. protezy akrylowe, protezy acetalowe lub protezy szkieletowe. Natomiast w celu rekonstrukcji koron zębowych w mniejszym zakresie używamy odbudowy inlay/onlay kompozytowej lub nieco droższej, porcelanowej oraz licówek.

Na pierwszej wizycie protetyk przeprowadza wywiad z pacjentem, ocenia stan jamy ustnej i kieruje na badania diagnostyczne. Na podstawie otrzymanych wyników przygotowuje indywidualny plan leczenia dla danego pacjenta.

Następnie pobiera wycisk zębów w jamie ustnej, na podstawie którego wykonywany jest na początku próbny model do przymiarki. Po sugestiach pacjenta tworzona jest finalna proteza lub odbudowa zęba.

Co to są licówki?

Licówki to delikatne, a zarazem bardzo wytrzymałe, porcelanowe płatki, które cementowane są na stałe do zewnętrznej, licowej powierzchni koron zębowych, po wcześniejszym, nieznacznym ich oszlifowaniu. Dają wyjątkowy efekt estetyczny w postaci ukrycia przebarwień, niewielkich pęknięć lub ukruszeń zęba.

Dodatkowo maskują niedoskonałości, takie jak diastema czy inne, źle wyglądające szpary między zębami. Dzięki licówkom zęby zyskują jednolity kolor i harmonijny, równy kształt. Nic dziwnego, że z tego rozwiązania często korzystają gwiazdy ekranu i celebryci.

Jakie protezy zębowe wybrać?

Protetyka niesie pomoc w przypadku braku jednego lub kilku zębów, a nawet bezzębia. Wybór protezy zębowej może być uwarunkowany ilością braków zębowych lub zakresem budżetu pacjenta. W przypadku bezzębia oferujemy protezy akrylowe.

Jeśli pomimo wielu braków zębowych, pacjent posiada także zęby własne, dobrym rozwiązaniem będzie stabilna proteza szkieletowa lub bardziej elastyczna, dobrze przylegająca proteza acetalowa.

W przypadku kilku braków zębowych dobrym wyborem będzie most protetyczny (protezy częściowe). Jeśli uzupełnienie dotyczy jednego zęba, zachęcamy do zastosowania korony na implancie lub na przeleczonym, oszlifowanym zębie własnym.

Rodzaje koron zębowych

W naszym gabinecie stomatologicznym w Bielsku Białej w celu odbudowy koron zębowych stosujemy dwa rodzaje koron protetycznych:

  • porcelanowo-metalowe – na wewnętrzną, metalową część korony nakładana jest warstwa porcelany, dzięki czemu uzupełnienie wygląda bardzo naturalnie; to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań;
  • cyrkonowe/pełnoceramiczne – do złudzenia przypomina naturalne szkliwo zęba, dzięki czemu daje doskonały efekt estetyczny, materiał ten jest biokompatybilny i nie wywołuje alergii.

Warto dodać, że na czas wykonywania korony docelowej można zastosować niedrogie uzupełnienie, jakim jest korona tymczasowa.

Cennik
Proteza akrylowa
1700 zł
Proteza szkieletowa / akronowa / acetalowa
2300 zł
Proteza szkieletowa bezklamrowa
4000 zł
Korona porcelanowo-metalowa
1100 zł
Korona na implancie
2500 zł
Korona cyrkonowa/pełnoceramiczna
1800 zł
Korona tymczasowa
100 zł
Proteza całkowita na 2 implantach
6000 - 8000 zł
Proteza całkowita na 4 implantach
8000 - 10000 zł
Szyna relaksacyjna (cena obejmuje wizytę kontrolną po 2 tygodniach)
800 zł
Licówka pełnoceramiczna
2000 zł
Odbudowa inlay / onlay
800 - 1000 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz