Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Bielsko

Piękny, estetyczny uśmiech jest naszym dużym atutem. Za nami czasy, kiedy na śnieżnobiałe uzębienie mogły sobie pozwolić jedynie gwiazdy Hollywood! Dziś zabiegi stomatologii estetycznej pozwalają na skuteczne wybielenie nawet bardzo przebarwionych zębów. Wybielanie zębów stało się modne, ale przeprowadzane na własną rękę, bez konsultacji z dentystą, może przynieść więcej szkody niż korzyści. Najbezpieczniejszym sposobem pozostaje wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie?

Profesjonalne wybielanie zębów to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale i dużej jego skuteczności. W naszej klinice zabieg rozpoczynamy od wywiadu z pacjentem, przekazania informacji o możliwych przeciwwskazaniach oraz oceny stanu zębów pacjenta. Jeśli lekarz zauważy kamień nazębny, przed wybielaniem niezbędne jest jego usunięcie.

Wykonujemy wtedy zabiegi higienizacji zębów – skaling i piaskowanie, które bardzo dokładnie usuwają osad i nagromadzony kamień. Pominięcie tej procedury sprawi, że zęby będą rozjaśnione nierównomiernie. Gdy w czasie przeglądu zębów zostaną wykryte ubytki próchnicze, również należy najpierw je wyleczyć.

W naszym gabinecie stomatologii estetycznej wykonujemy wybielanie zębów na 2 sposoby:

  • Wybielanie zębów lampą Beyond – to bardzo bezpieczna metoda wybielania, która nie podrażnia nerwów i nie uszkadza szkliwa. Posiadamy hybrydowy akcelerator Beyond-Polus, dzięki czemu możemy wybielić zęby o kilka odcieni w skali VITA. Na zęby aplikowany jest specjalny środek, który zostaje aktywowany pod wpływem światła lampy. Efekt zabiegu, przy właściwej higienie jamy ustnej, może się utrzymywać bardzo długo, bo aż do 2 lat.
  • Wybielanie nakładkowe – to spersonalizowane, silikonowe nakładki, które przygotowujemy na podstawie wycisku zębów. Pacjent wypełnia je otrzymanym od nas, specjalnym żelem wybielającym i zakłada samodzielnie w domu. Proces trwa około dwóch tygodni, częstotliwość zależna jest od wskazań lekarza.

Wybielamy także zęby martwe, których kolor staje się nieestetyczny wskutek obumarcia miazgi zębowej. Wewnątrz zęba umieszczamy wkładki wybielające, które wymieniamy co kilka dni, aż do osiągnięcia pożądanego efektu.

Wybielanie nakładkowe czy lampą Beyond?

Wybielanie zębów lampą zalecamy osobom, którym zależy na natychmiastowym efekcie. Zabieg trwa jedynie 45 minut i już po tym czasie widać pierwsze efekty. Jedna wizyta w naszym gabinecie może przywrócić piękny, estetyczny uśmiech.

Wybielanie nakładkowe wybierają częściej osoby, które dysponują mniejszym budżetem i większą samodyscypliną. Obie metody wybielania są bezbolesne i skuteczne. W przypadku bardzo mocnych przebarwień, lekarz może zalecić wybielenie zębów lampą.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

To, ile kosztuje wybielanie zębów, zależy od wybranej metody i zakresu leczenia. Jeśli przed wybielaniem zostały przeprowadzone dodatkowe zabiegi, zostaną one uwzględnione w ogólnej cenie. Koszt wybielania lampą Beyond zawsze jest nieco wyższy niż przy użyciu nakładek. Aby sprawdzić cenę zabiegów, zachęcamy do zapoznania się z dostępnym na naszej stronie cennikiem.

Cennik
Wybielanie lampą Beyond
1100 zł
Wybielanie nakładkowe (cena obejmuje 2 szyny wybielające i 4 strzykawki środka wybielającego Opalescence)
1000 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz