Higienizacja zębów Bielsko

Higienizacja zębów – co to?

Zabiegi higienizacji zębów to profilaktyka, która umożliwia zachowanie zdrowych i estetycznie wyglądających zębów przez długie lata. Regularny skaling, piaskowanie i fluoryzacja pozwalają ponadto uniknąć chorób zębów i przyzębia oraz skomplikowanych zabiegów. W naszej klinice zabiegi higienizacji przeprowadza lekarz lub dyplomowana higienistka dentystyczna. Leczenie łączymy razem z instruktażem prawidłowej higieny jamy ustnej.

higienizacja zębów bielsko

Skaling i piaskowanie – podstawa higienizacji zębów

Skaling i piaskowanie mają za zadanie oczyścić zęby z osadu i kamienia. Osad gromadzi się na zębach zaraz po zjedzeniu posiłku i bardzo szybko przekształca się w kamień.

Ten możliwy jest do usunięcia jedynie w gabinecie stomatologicznym. Zaleca się, aby higienizacja jamy ustnej była wykonywana co najmniej raz na pół roku. Tworzący się na zębach kamień to idealne środowisko dla bakterii próchnicotwórczych. Systematyczne przeprowadzane zabiegi skalingu i piaskowania zmniejszają ryzyko rozwoju dwóch najczęściej leczonych przez nas chorób – próchnicy i paradontozy.

W zależności od tego, w jakim miejscu odłożył się kamień nazębny, wykonujemy skaling naddziąsłowy lub poddziąsłowy. Pierwszy rodzaj zabiegu polega na oczyszczeniu koron zębów, czyli obszarów nad powierzchnią dziąseł. Skaling poddziąsłowy, jak sama nazwa wskazuje, oczyszcza zęby z kamienia pod powierzchnią dziąseł, czyli z tzw. kieszonek dziąsłowych.

Zabieg piaskowania zębów wykonujemy przy użyciu wysokiej klasy piaskarki. Pod dużym ciśnieniem uwalniana jest woda i specjalistyczny preparat, zwany piaskiem.

Piaskowanie skutecznie usuwa biofilm naddziąsłowy i poddziąsłowy oraz przebarwienia, takie jak te od picia kawy, herbaty, czerwonego wina czy palenia tytoniu. Dzięki temu zęby nie tylko są precyzyjnie oczyszczone, ale także odzyskują jednolity, odświeżony kolor.

Na czym polega fluoryzacja zębów?

Fluoryzacja zębów polega na pokryciu zębów lakierem z dużym stężeniem fluoru. Pierwiastek ten wzmacnia szkliwo zębów, hamując rozwój bakterii oraz wspomagając odbudowę niewielkich ubytków mineralnych. Ponadto chroni przed nadwrażliwością szyjek zębowych. Zabieg jest bezpieczny, prosty i bezbolesny.

Fluoryzację wykonujemy zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci, ponieważ szkliwo zębów mlecznych jest cieńsze i słabsze, szczególnie podatne na próchnicę. Przez około 1,5 – 2 godziny po fluoryzacji należy wstrzymać się od spożywania posiłków, aby zaaplikowany preparat mógł pozostać jak najdłużej na szkliwie.

Czy usuwanie kamienia nazębnego boli?

W zabiegach skalingu i piaskowania używamy nowoczesnych rozwiązań stomatologicznych, aby usuwanie kamienia było dla pacjenta bezbolesne. W przypadku skalingu niekiedy powoduje on dyskomfort, dlatego na życzenie pacjenta możemy zastosować znieczulenie miejscowe. W procesie piaskowania wykorzystujemy niezwykle drobny piasek, który nie podrażnia szkliwa ani dziąseł, dzięki czemu zabieg jest delikatny i bezbolesny.

Zapraszamy na zabiegi higienizacji zębów do naszego gabinetu stomatologicznego. Skuteczna profilaktyka stomatologiczna, połączona z prawidłową, codzienną higieną jamy ustnej, to podstawa zawsze pięknego uśmiechu.

Higienizacja zębów – cena

Poniżej przedstawiamy cennik związany z zabiegami higienizacji jamy ustnej.

Cennik
Usunięcie kamienia nazębnego
250 zł
Piaskowanie
250 zł
Fluoryzacja
50 zł
Pakiet profilaktyczny (skaling, piaskowanie, fluoryzacja)
300 - 350 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz