Stomatologia Estetyczna

Przebarwienia zębów, ukruszenia, pęknięcia, braki w uzębieniu, krzywy zgryz – wszystko to zaburza estetykę zębów i wpływa na niską samoocenę. Zabiegi stomatologii estetycznej na każdy z tych problemów znajdują doskonałe rozwiązanie. W naszej klinice codziennie przeprowadzamy leczenie, które przywraca doskonały wygląd zębów. Współczesna stomatologia estetyczna daje możliwości wykonania bardzo skutecznych, bezpiecznych i bezbolesnych zabiegów.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to leczenie, którego zadaniem jest poprawa wyglądu naszych zębów. Jest jedną z najmłodszych dziedzin stomatologii, ale nowoczesna technologia medyczna sprawiła, że jej popularność stale rośnie. Śnieżnobiałe, proste zęby w szczerym, nieskrępowanym uśmiechu to nasza najlepsza wizytówka.

Perfekcyjny uśmiech nie jest już jedynie domeną hollywoodzkich gwiazd. Teraz każdy może poprawić zarówno kształt, ustawienie czy odcień zębów. Ponadto piękny uśmiech dodaje nam pewności siebie w kontaktach zarówno z bliskimi, jak i ze współpracownikami.

W ofercie Stomatologii Rodzinnej Frelich znajdują się zarówno proste, jednoseansowe sposoby poprawy wyglądu zębów, jak również wysokospecjalistyczne, poprzedzone planem leczenia zabiegi zmieniające radykalnie wygląd naszego uśmiechu. Zanim dentysta rozpocznie leczenie, przeprowadza wywiad z pacjentem, podczas którego zapoznaje się z jego problemami i oczekiwaniami.

Następnie dokonuje przeglądu stanu uzębienia i jeśli jest taka potrzeba, kieruje na badania diagnostyczne. W naszej klinice stomatologicznej w ramach stomatologii estetycznej wykonujemy zabiegi:

  • skaling i piaskowanie zębów,
  • wybielanie zębów lampą Beyond Polus i nakładkowe,
  • wybielanie martwego zęba,
  • licówki,
  • rekonstrukcja uszkodzonych zębów,
  • protetyka estetyczna,
  • wszczepienie implantów,
  • prostowanie krzywego zgryzu przy użyciu aparatów ortodontycznych.

Warto wiedzieć, że zabiegi stomatologii estetycznej przeprowadza się u osób, które ukończyły co najmniej 16 lat. Ponadto przeszkodą w ich wykonaniu mogą być niektóre choroby, jednak to naszym zadaniem jest poinformować o nich pacjenta na wizycie konsultacyjnej.

Do najczęstszych przeciwwskazań należą: ciąża, okres laktacji oraz alergia na składniki wykorzystywanych w zabiegach środków.

Właściwa higiena jamy ustnej i regularne badania profilaktyczne pozwalają zachować zęby na długo w dobrym stanie. Jednak nawet wtedy z biegiem lat zęby potrafią zżółknąć lub doznać ewentualnych urazów mechanicznych.

Tak jak medycyna estetyczna pozwala nieco zahamować procesy starzenia się skóry, tak stomatologia estetyczna przywraca zębom na nowo świeżość i blask.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz