Stomatologia dziecięcia

Stomatolog dziecięcy Bielsko Biała

Zdrowy uśmiech dziecka jest radością dla każdego rodzica. Stomatologia dziecięca, zwana także pedodoncją, skupia się na profilaktyce, diagnostyce i leczeniu zębów dzieci w różnych fazach ich rozwoju. Dentysta dziecięcy posiada właściwe podejście do małych pacjentów, dzięki czemu łatwiej oswajają się z nową sytuacją. Dbamy o to, aby nasz gabinet nie kojarzył się z bólem, ale zabawą. To bardzo ważne, aby dziecko nie miało oporu przed leczeniem. Właściwa opieka stomatologa dziecięcego już od najmłodszych lat to inwestycja w zdrowe zęby w dorosłym życiu.

Stomatologia dziecięca – profilaktyka, fluoryzacja

Pierwsza wizyta u dentysty dziecięcego powinna mieć miejsce w fazie wyrzynania się pierwszych zębów. Nie wykonujemy wtedy żadnych zabiegów, dziecko jest jeszcze bardzo małe. Uczymy jednak rodziców jak od samego początku właściwie zadbać o ząbki ich pociech. Zęby mleczne są delikatniejsze, bardziej podatne na próchnicę, ważne jest zatem, aby nie dopuścić do jej rozwoju.

Zachęcamy, aby regularne wizyty u dentysty dla dzieci rozpocząć od wizyty adaptacyjnej. Pozwoli ona na poznanie nowego miejsca, jakim jest gabinet, nowego sprzętu i przede wszystkim personelu medycznego. Przeprowadzana jest ona w formie zabawy, którą łączymy z przeglądem zębów, instruktażem jamy ustnej i ustaleniem planu leczenia.

Dobrze jest nie czekać z wizytą malucha u dentysty do momentu pojawienia się bólu zębów. W sytuacji, gdy pierwsza wizyta jest związana z poważnym leczeniem, brakuje czasu na oswojenie się dziecka z otoczeniem i przełamanie obaw.

W naszym gabinecie dentysta dla dzieci przeprowadza zabiegi profilaktyczne, takie jak fluoryzacja i lakowanie. Fluoryzacja polega na naniesieniu na zęby dziecka preparatu na bazie fluoru. Pierwiastek ten wzmacnia szkliwo i zapobiega jego demineralizacji, czyli powstawaniu ubytków próchniczych. Lakowanie to wypełnienie specjalnym lakiem trudnodostępnych bruzd i szczelin uzębienia, aby nie odkładały się w nich resztki pokarmu.

Leczenie zębów mlecznych

Pedodoncja to także leczenie zachowawcze zębów mlecznych i stałych naszych najmłodszych pacjentów. Najczęstszą dolegliwością, z którą do nas trafiają, jest próchnica. Pomimo tego, że zęby mleczne i tak wypadną, tej choroby nie można lekceważyć. Bardzo ważne jest leczenie pierwszych zębów dziecka, ponieważ zbyt wczesna ich utrata ma niekorzystny wpływ na zawiązki zębów stałych.

Leczenie zębów dzieci przeprowadzamy w znieczuleniu, tak aby nie odczuwały żadnego bólu. Posiadamy kolorowe wypełnienia, ich kolor dziecko może sobie wybrać podczas leczenia. W celu zmotywowania naszych małych pacjentów, za pomyślnie przeprowadzone leczenie każdy z nich otrzymuje nagrodę.

Kim jest pedodonta?

Pedodonta to inaczej stomatolog dziecięcy, czyli lekarz specjalizujący się w leczeniu dzieci od wieku niemowlęcego do osiągnięcia pełnoletności. Posiada on szeroką wiedzę o zębach mlecznych i stałych. Ponadto pedodonta charakteryzuje się właściwym podejściem do dzieci – empatią, cierpliwością, łagodnością i umiejętnością nawiązywania z nimi szybkiego kontaktu.

Rodzice, wybierając się na pierwszą wizytę z dzieckiem u dentysty, powinni zwrócić uwagę, czy specjalizuje się on w leczeniu najmłodszych pacjentów.

Cennik
Wypełnienie w zębie mlecznym
200 - 250 zł
Usunięcie zęba mlecznego
200 - 250 zł
Lakowanie zęba (cena za 1 ząb)
150 zł
Dewitalizacja w zębie mlecznym
200 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz