Rentgenodiagnostyka

Precyzyjna diagnostyka to podstawa prawidłowego leczenia. Badanie radiologiczne pozwala wykryć niewidoczne gołym okiem zmiany i nieprawidłowości, szczegółowo zaplanować leczenie, a następnie kontrolować jego efekty. Znajduje zastosowanie we wszystkich działach stomatologii, dlatego jest najważniejszym badaniem dodatkowym w diagnostyce stomatologicznej. Posiadamy nowocześnie wyposażoną pracownię, w której wykonujemy rtg zęba punktowe, zdjęcia rtg przylegające i pantomogram zębów.

Rtg zęba – co powinieneś wiedzieć?

Rtg zęba to badania bezpieczne, krótkie i bezbolesne. Wykonujemy je przed rozpoczęciem niemal każdego leczenia stomatologicznego. Podstawowym przeciwwskazaniem do wykonania tego rodzaju diagnozy jest ciąża. W celu wykluczenia wszelkich przeszkód do przeprowadzenia badania, na początku przeprowadzamy wywiad z pacjentem.

Nowoczesna aparatura pozwala nam wykonać rentgen zębów z minimalną dawką promieniowania. W częstotliwości jego wykonywania nie powinno się jednak przekraczać zaleceń lekarza. W naszej klinice wykonujemy zdjęcia punktowe, zwane przylegającymi, i pantomogram.

Cyfrowy rentgen punktowy to szybkie badanie diagnostyczne, narzędzie, które jest dostępne w każdym naszym gabinecie przy fotelu stomatologicznym. Pozwala na wykonanie szczegółowego zdjęcia pojedynczego zęba i jego okolic. Emituje mniejszą dawkę promieniowania, a cyfrowy zapis pozwala otrzymać zdjęcie już chwilę po jego wykonaniu, jeszcze w trakcie trwania wizyty.

Tego rodzaju rtg zęba wyróżnia się dużą rozdzielczością. Wykorzystywane jest w różnego rodzaju leczeniach, np. w diagnostyce próchnicy, infekcji wokół wierzchołka korzenia lub w celu kontroli i sprawdzenia prawidłowości wykonanych zabiegów, np. leczenia endodontycznego, implantologicznego.

Czym jest pantomogram zębów?

Pantomogram zębów, nazywany także rtg panoramicznym, dzięki uwidocznieniu całego uzębienia i kości szczęk są jest bardzo pomocny w fazie planowania leczenia stomatologicznego. Szeroki zakres obrazowania ukazuje zęby, szczęki, żuchwę i stawy skroniowo-żuchwowe. Pozwala to rozpoznać nieprawidłowości w tych obszarach twarzoczaszki lub ocenić ich stan.

Tego rodzaju rentgen zębów najczęściej wykonujemy przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Wykorzystywane jest także w planowaniu ekstrakcji zęba, leczeniu rozległych chorób przyzębia, urazów szczęki, stawów lub zaawansowanej próchnicy. Wyniki rtg panoramicznego, podobnie jak w przypadku zdjęcia punktowego, widoczne są chwilę po jego wykonaniu.

Gabinet stomatologiczny Bielsko – Zapraszamy do wizyty w naszej klinice!

Cennik
Zdjęcie RTG przylegajace
40 zł
Zdjęcie RTG pantomograficzne
100 zł
Tomografia komputerowa szczeki i żuchwy 3D
300 zł
Tomografia komputerowa częściowa szczęka/żuchwy
200 zł
Tomografia jednego zęba
100 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz