Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe Bielsko Biała

Gdy próchnica sięga głęboko i ząb jest bardzo uszkodzony, potrzebne jest leczenie kanałowe, zwane endodontycznym. Polega ono na precyzyjnym oczyszczeniu i uszczelnieniu kanałów zębowych, w których doszło do zmian zapalnych. W naszej praktyce kanały korzeniowe wypełniamy według najnowszych standardów – metodą termoplastyczną zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Endodoncji.

Czym jest leczenie kanałowe?

Gdy nieleczona próchnica przedostaje się do unerwionej i unaczynionej tkanki zęba, czyli do jego miazgi, infekuje ją i wywołuje stan zapalny. Objawem choroby jest zazwyczaj ból zęba, obrzęk policzka, czasami także pojawienie się przetoki ropnej.

W takiej sytuacji standardowe leczenie ubytku jest już niewystarczające. Endodonta wykonuje leczenie kanałowe pod mikroskopem. To jedyny ratunek dla zęba w takim stanie. Jeśli zabieg nie zostanie przeprowadzony, kolejnym etapem może być już jedynie ekstrakcja zęba.

Dzięki zastosowaniu mikroskopu zabiegowego w ramach leczenia kanałowego przeprowadzamy także zabiegi:

  • odnalezienia i leczenia głównych oraz dodatkowych kanałów korzeniowych zęba wraz z ich rozgałęzieniami, których w klasycznym leczeniu kanałowym lekarz po prostu nie widzi, a w rezultacie nie zostają one opracowane i są przyczyną niepowodzenia leczenia,
  • usuwanie złamanych narzędzi z kanałów korzeniowych,
  • usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych,
  • udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych,
  • wykonywanie ponownego leczenia kanałowego, tzw. reendo.

Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to zabieg polegający na oczyszczeniu wnętrza zęba i jego kanałów, ich zdezynfekowaniu, osuszeniu i wypełnieniu uszczelniającym materiałem. Na końcu przeprowadzamy rekonstrukcję lub całkowitą odbudowę leczonego zęba.

Cały proces leczenia wygląda na skomplikowany i poważny, jednak jest bezbolesny, ponieważ w endodoncja stosujemy skuteczne znieczulenie miejscowe. Dodatkowo zastosowanie mikroskopu pozwala na przeprowadzenie leczenia w krótszym czasie.

W trakcie zabiegu pacjent może odczuwać jedynie dotyk używanych przez lekarza narzędzi. Po leczeniu może pojawić się chwilowa nadwrażliwość wyleczonego zęba.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Koszt leczenia kanałowego zależy od ilości opracowanych kanałów, trudności zabiegu, czasu jego trwania, ilości przeprowadzonych dodatkowo badań i wizyt. Z cennikiem naszego gabinetu można zapoznać się na naszej stronie internetowej.

Wskazana w nim cena obejmuje opracowanie, znieczulenie, RTG, bez względu na ilość wizyt. Do podanych kwot należy doliczyć koszty wypełnienia po przeprowadzonym leczeniu endodontycznym.

W naszym gabinecie leczenie endodontyczne przeprowadzają doświadczeni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne, ponieważ zależy na tym, aby każdy zabieg wykonać w sposób jak najmniej inwazyjny i skuteczny. Dzięki innowacyjnym narzędziom, takim jak mikroskop stomatologiczny, udaje nam się uratować nawet bardzo chore zęby.

Stomatologia Bielsko – Zapraszamy do kontaktu i wizyty w naszej klinice!

Cennik
Siekacze / kły
700 zł
Ząb 2-kanałowy
1000 zł
Ząb 3-kanałowy
1200 zł
Każdy dodatkowy kanał
200 - 300 zł
Ponowne leczenie kanałowe / udrożnienie kanału za pomocą ultradźwięków
200 - 300 zł
Usunięcie złamanego narzędzia
500 zł
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz