Co to jest dolina łez i jak sobie z nią radzić?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, delikatna i narażona na przesuszenia. Utrata jędrności oraz powstawanie zmarszczek w tych okolicach stanowią oznaki procesu starzenia. Dolina łez to defekt estetyczny, umiejscowiony między policzkiem a wewnętrznym kącikiem oka. Na szczęście, dzięki rozwojowi medycyny estetycznej, możliwe jest zmniejszenie doliny łez stymulatorami tkankowymi.

Widoczność doliny łez – kiedy się pojawia?

Widoczna dolina łez jest charakterystycznym defektem u osób po 40 roku życia, ponieważ wynika z procesów starzenia się skóry. Może jednak pojawić się dużo wcześniej, gdy jest uwarunkowana genetycznie.

Jakie są przyczyny powstawania doliny łez?

Na powstawanie zmarszczek i podkrążonych oczu wpływ mają czynniki zewnętrzne, jak np. mimika twarzy oraz czynniki wewnętrzne, np. przemęczenie organizmu, odwodnienie, zła dieta i nieodpowiednia pielęgnacja skóry. Charakterystyczne zagłębienia mogą mieć również charakter dziedziczny.

Zabiegi usuwające dolinę łez

Cienie pod oczami można zredukować poprzez stosowanie preparatów stymulujących produkcję kolagenu. W tym celu najlepiej wybrać się do naszej kliniki. Medycyna estetyczna proponuje wiele nowoczesnych rozwiązań, poprawiających wygląd twarzy.

Oto polecane zabiegi, które pozwolą wygładzić drobne zmarszczki, poprawić elastyczność skóry, zredukować bruzdy pod oczami i zlikwidować obrzęki:

  • Mezoterapia igłowa – nie jest to inwazyjna procedura. Polega na wypełnieniu doliny łez nieusieciowanym lub usieciowanym kwasem hialuronowym za pomocą nakłuć igłą. Podczas iniekcji podawane są także aminokwasy, peptydy, witaminy i mikroelementy.
  • Mezoterapia mikroigłowa – polega na stymulacji skóry wokół oczu za pomocą urządzenia, którego głowica posiada kilkadziesiąt mikroigieł. Procedura pomaga nie tylko pozbyć się doliny łez, ale też mocno nawilża skórę, która wraz z wiekiem staje się coraz bardziej wiotka. Dzięki otwartym mikrokanalikom, które powstają podczas zabiegu, skórze dostarczane są substancje odżywcze, poprawiające wygląd twarzy i pozwalające pozbyć się obrzęków.
  • Zabieg laserowy – to alternatywa, dzięki której można uniknąć ostrzykiwania. Za pomocą działania lasera frakcyjnego dochodzi do rewitalizacji skóry w obrębie doliny łez.
  • Wampirzy lifting – polega na pobieraniu osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta i aplikowaniu go pod skórę za pomocą mikronakłuć igłą.

Chcąc pozbyć się zmarszczek warto udać się do kosmetologa, który przeprowadzi serię profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej, pomoże nam pozbyć się worków pod oczami i zniweluje oznaki starzenia, przybierające na sile wraz z upływem czasu.

Podanie kwasu hialuronowego już na pierwszym zabiegu doprowadzi do stymulacji delikatnej skóry pod oczami. Zmniejszenie widoczności doliny łez przyczyni się do poprawy wyglądu całej twarzy, wpływając także na dobre samopoczucie.

Kondycja cery jest uwarunkowana produkcją kolagenu i elastyny. Każdy, kto zaobserwuje u siebie obrzęki pod oczami i dostrzeże, że jego skóra staje się coraz bardziej wiotka, powinien udać się do naszego gabinetu i skonsultować ze specjalistami medycyny estetycznej, by wybrać dla siebie zabieg z użyciem odpowiednio dobranej, nowoczesnej technologii.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz