Jak wygładzić zmarszczki pod oczami?

Skóra pod oczami jest dużo cieńsza niż na pozostałych obszarach twarzy. Posiada również mniejszą ilość podściółki tłuszczowej i nie jest naturalnie natłuszczana przez gruczoły łojowe. Dodatkowo jest jedną z najbardziej mimicznych partii twarzy. To wszystko sprawia, że zwykle jest pierwszym miejscem, na którym pojawiają się zmarszczki — nawet przed 25. rokiem życia.

Poradzenie sobie z nimi domowymi sposobami często jest nieefektywne. Skuteczne wygładzanie zmarszczek pod oczami jest jednak możliwe dzięki współczesnej medycynie estetycznej oraz kosmetologii.

Zmarszczki wokół oczu — jak powstają?

Zmarszczki wokół oczu są efektem naturalnych procesów starzenia się skóry. Składa się na to starzenie mimiczne oraz fotostarzenie.

Starzenie mimiczne spowodowane jest ruchami mięśni podczas przeżywania takich emocji jak radość, smutek, zdziwienie czy gniew. Regularne skurcze mięśni mimicznych w tych samych miejscach wywołują zwiększone naprężenie włókien kolagenowych i elastynowych. Następnie te napięcia przenoszone są na fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny.

W odpowiedzi na stałe naprężenie fibroblasty zaczynają produkować białka kurczliwe. Efektem tych chemicznych procesów jest zmiana struktury naszej skóry — zaczynają pojawiać się zmarszczki i bruzdy.

Fotostarzenie z kolei wywołane jest przez promienie słoneczne, a także sztuczne promieniowanie UV. Powoduje ono niszczenie kolagenu i elastyny, co prowadzi do uszkodzeń skóry. Z początku jest ono niewidoczne, jednak po jakimś czasie zamieniają się w zmarszczki i inne problemy, takie jak zwiotczenie skóry, utrata jej nawilżenia oraz przebarwienia.

Medycyna estetyczna skupia się na naprawieniu tych szkód i zapewnieniu skórze utraconych składników, co powoduje wygładzenie zmarszczek pod oczami.

Wygładzanie zmarszczek pod oczami — na czym polega?

Wygładzanie zmarszczek pod oczami w gabinecie medycyny estetycznej polega na dobraniu odpowiednich zabiegów i kuracji indywidualnie do potrzeb skóry i oczekiwań Pacjenta. Za pomocą specjalnych, cieniutkich igieł lub kaniuli podaje się pod skórę preparaty naturalnie w niej występujące. Jednym z takich zabiegów jest bardzo popularna mezoterapia igłowa, dająca wyjątkowe efekty w postaci wygładzonej, odmłodzonej i promiennej skóry.

Zabiegi takie jak mezoterapia stymulują dodatkowo naszą naturalną produkcję kolagenu i elastyny, co znacznie wzmacnia i przedłuża efekty terapii.

Wygładzanie zmarszczek pod oczami — kiedy widać pierwsze efekty?

Wygładzanie zmarszczek pod oczami daje bardzo szybkie rezultaty — zwykle są widoczne już po jednym zabiegu. W przypadku niektórych metod może być jednak konieczne odczekanie kilku dni. Bardzo ważne jest, by ściśle stosować się do zaleceń pozabiegowych — ułatwi to naszej skórze regenerację, a nam pozwoli cieszyć się najlepszymi efektami.

W zależności od naszego problemu, zastosowanej przez lekarza metody oraz preparatów może być także niezbędne odbycie kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz