Medycyna estetyczna dla mężczyzn – jakie zabiegi cieszą się popularnością?

Jeszcze kilka lat temu zabiegi medycyny estetycznej wśród mężczyzn nie cieszyły się popularnością, gdyż w powszechnej opinii były one dedykowane głównie dla kobiet. Czasy jednak się zmieniają, a mężczyźni zmieniają swoje podejście do klinik medycyny estetycznej. Podobnie jak panie chcą oni dobrze wyglądać, młodziej i dzięki temu czuć się bardziej komfortowo. Co motywuje mężczyzn do tego, aby umawiali swoje wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?

Motywacja mężczyzn do korzystania z medycyny estetycznej

Skóra mężczyzn zdecydowanie różni się od kobiecej. Jest ona o około 25 procent grubsza, bardziej wytrzymała i sprężysta dzięki androgenom, czyli męskim hormonom płciowym. Niestety, ale nie jest ona całkowicie odporna na nieuchronny upływ czasu i postępujące procesy starzenia.

Dlatego też w klinice medycyny estetycznej można zobaczyć coraz częściej mężczyzn, którzy korzystają z takich zabiegów jak wygładzenie zmarszczek, czy leczenie łysienia.
Warto dodać, że męskie zmarszczki mimiczne różnią się od kobiecych i bardzo szybko przekształcają się w bruzdy, których chcieliby się pozbyć.

Mężczyźni zwracają uwagę na swój wygląd skóry, szczególnie po 35 roku życia. Jej kondycja często zależy od ich codziennej aktywności. Z reguły bowiem pracują ciężej, co także wpływa na to, że powstają drobne zmarszczki, przekształcające się następnie w bruzdy.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn — popularne zabiegi

Mężczyźni najczęściej decydują się na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, które polegają na leczeniu łysienia, nadpotliwości, czy też usuwaniu zmarszczek. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Stosują je mężczyźni, których dotyczy wypadanie włosów i łysienie androgenowe. W trakcie wizyty pacjent poddawany jest leczeniu iniekcyjnym, podczas którego do głębokich warstw skóry wprowadzane są odpowiednio przygotowane aplikacje, wpływające na odżywienie skóry. W koktajlach znajdują się substancje aktywne, które dobiera się w zależności od danego przypadku.

Zamaskowanie niedoskonałości i dbanie o zdrowy wygląd skóry to dla mężczyzn coraz częstszy powód do tego, aby zaufać lekarzowi medycyny estetycznej i skorzystać z odpowiednich zabiegów. Szczególnie często korzystają oni z wygładzania zmarszczek, które powstają nieco później niż u kobiet. W tym celu można zastosować różne metody leczenia, które pozwolą na podkreślenie naturalnego piękna. Wśród nich wyróżnić można:

  • karboksyterapię,
  • infuzję tlenową,
  • oksybrazję,
  • osocze bogatopłytkowe,
  • mezoterapię igłową,
  • mikronakłuwanie,
  • nici liftingujące.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszego gabinetu medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej decydują nie tylko o wyglądzie i stanie skóry, ale także o samopoczuciu mężczyzn. Zdrowy wygląd skóry sprawia, że stają się oni pewniejsi siebie i mają większe poczucie własnej wartości. W naszym gabinecie medycyny estetycznej dla mężczyzn i kobiet oferujemy szeroką gamę zabiegów, które pozwolą pozbyć się wszystkich zmian skórnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zastosowaniu nowoczesnych technologii, jakość, jak i efektywność stosowanego leczenia jest na najwyższym poziomie.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz