Metody poprawy owalu twarzy w medycynie estetycznej

Po 35. roku życia kobiety zaczynają borykać się z problemami natury estetycznej i nie chodzi tutaj o zmarszczki, ale o owal twarzy, a raczej jego utratę. Wraz z upływem czasu skóra staje się wiotka, mniej sprężysta i jędrna, co w konsekwencji przekłada się na to, że dochodzi do zmiany owalu twarzy. Mając na uwadze fakt, że samo stosowanie kremów, które mają na celu poprawę owalu twarzy, nie jest już wystarczające, jedynym rozwiązaniem jest odwiedzenie gabinetu medycyny estetycznej. Wykonywane są tam między innymi zabiegi, dzięki którym kontur twarzy zmienia się na pełniejszy, a skóra odzyskuje blask i jędrność.

Jak zmienia się owal twarzy wraz z wiekiem?

W młodym wieku główną rolę w przypadku owalu twarzy odgrywa tłuszcz podskórny. Dlatego u osób w młodym wieku kontur twarzy jest pełniejszy a skóra gładka i jędrna. Warstwa tłuszczu utrzymuje kształt buzi, ale stopniowo, wraz z upływem lat, zaczyna się ona robić coraz cieńsza. Policzki bez podparcia tłuszczu szkieletowego zaczynają się rozciągać i opadać, nos staje się ostrzejszy, a oczy opadają.

Zmiany w wyglądzie nasilają się i pogłębiają od około 40 roku życia. Na szyi pojawiają się zmarszczki, pogłębiają się fałdy nosowo-wargowe i zaczyna pojawiać się drugi podbródek. Często też ze względu na zwiększoną ilość androgenów zaczynają wyrastać włoski nad górną wargą i brodą. Dodatkowo może występować trądzik różowaty w postaci pajączków na nosie, policzkach i brodzie.

Opadający owal twarzy — przyczyny

Główną przyczyną utraty owalu są procesy starzenia się i zmniejszanie się ilości tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Problem jednak może dotykać także osób, które w krótkim czasie zgubiły dużą ilość kilogramów np. w wyniku odchudzania lub choroby. Wpływ na utratę owalu twarzy mają także zaburzenia hormonalne, predyspozycje genetyczne oraz nadmierna i intensywna ekspozycja na słońce. Ponadto utrata owalu twarzy związana jest ze złymi nawykami, które niwelują promienny wygląd skóry, jak np. palenie papierosów.

Poprawa owalu twarzy — na czym polega?

Proces starzenia się skóry można opóźnić poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji, która wzmaga produkcję kolagenu. Szczególnie pomocne mogą się okazać kremy i serum do twarzy, które są wzbogacone o aminokwasy oraz witaminę C. Poza stymulowaniem produkcji kolagenu poprawiają również produkcję elastyny. Dzięki temu poprawia się elastyczność skóry. Przynajmniej raz w tygodniu warto wykonać oczyszczający peeling połączony z delikatnym masażem twarzy. Najlepsze efekty dają ćwiczenia i zabiegi, które mają poprawić owal twarzy.

Jak poprawić owal twarzy — zabiegi

Stosowanie odpowiednich kosmetyków i ćwiczeń pozwala podnieść owal twarzy, ale proces starzenia się skóry nadal będzie postępował. W przypadku, gdy zmienia się kontur twarzy, a skóra zaczyna stawać się coraz bardziej wiotka, należy podjąć zdecydowane działania. Warto wtedy skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Wśród nich wymienić można:

  • laserowe odmładzanie skóry,
  • wolumetrię twarzy,
  • mezoterapię odmładzającą osoczem,
  • nici liftingujące,
  • radiofrekwencję mikroigłową.

Podniesienie owalu twarzy, a bezpieczeństwo i skuteczność

Decydując się na zabiegi poprawiające owal twarzy, należy zdać sobie sprawę z tego, że są one całkowicie bezpieczne. Nie wpływają one negatywnie na zdrowie pacjenta, pod warunkiem że nie jest on uczulony na żadną ze stosowanych substancji. Bardzo wysoką skuteczność mają zabiegi z zastosowaniem nici PDO, gdzie poprawa owalu twarzy jest więc nie tylko bezpieczna, ale także efektywna.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Umów wizytę

Stomatologia Frelich

Godziny otwarcia:
PN-PT: 8:00 - 20:00

Napisz do nas

    Wyślij formularz