Sposoby na naturalną regenerację skóry po zabiegu

Zabiegi kosmetyczne od wielu lat cieszą się ogromną popularnością, w szczególności u kobiet, które chcą upiększyć swoją urodę. Dzięki takim zabiegom można poprawić jędrność i nawilżenie skóry, wzmocnić jej barierę ochronną, a także zniwelować większe i drobne zmarszczki. W zabiegach medycyny estetycznej, w większości przypadków, nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry właściwej. Mimo to pacjenci po wyjściu z gabinetu kosmetycznego powinni odpowiednio zadbać o swoją skórę. Może bowiem ona być bardziej lub mniej podrażniona. Jak więc zadbać o regenerację skóry twarzy i innych okolic po przeprowadzonym zabiegu estetycznym? Jak wspomóc proces regeneracji skóry?

Jakie czynniki wpływają na regenerację skóry?

Skóra to największy organ w ludzkim organizmie i pełni wiele istotnych funkcji. Ponadto doskonale odzwierciedla stan zdrowia, zmieniający się zależnie od kondycji organizmu. Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy, z jakimi problemami musi się ona codziennie borykać. Przede wszystkim zmaga się z działaniem czynników zewnętrznych, które w znacznym stopniu wpływają na jej procesy regeneracji. Przyspieszają one proces starzenia, powstawanie stanów zapalnych, trądziku i przebarwień. Dochodzi również do naruszania płaszcza lipidowego skóry, co niekorzystnie pomaga w utracie wilgotności naskórka.

Wśród innych czynników zewnętrznych, które mają wpływ na gojenie się skóry, można wymienić także styl życia. Palenie papierosów, czy spożywanie alkoholu prowadzi do pogorszenia jej kondycji. Istotne jest także to, co znajduje się na talerzu i w jaki sposób jest w stanie ją odżywić. Brak odpowiedniej ilości witamin i minerałów sprawia, że ochrona naskórka nie będzie tak efektywna przed działaniem czynników zewnętrznych, jak np. promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenia środowiska.

Regeneracja skóry — naturalne sposoby

Regeneracja skóry i tkanki podskórnej ma istotne znaczenie dla jej zdrowego wyglądu i pełnienia odpowiednich funkcji ochronnych. Wielu ludzi nadal o tym zapomina, co przyczynia się do tego, że ich skóra jest zaczerwieniona, podrażniona i wrażliwa. Aby o nią odpowiednio zadbać, należy stosować odpowiednią dietę, która będzie bogata w takie składniki jak witamina C i E, kwasy tłuszczowe omega-3 i cynk.

Warto także zadbać o naturalne zabiegi, które mają właściwości kojące i mogą świetnie zastąpić peelingi chemiczne. Mowa tutaj o naturalnych olejkach i maskach do twarzy, które można samodzielnie zrobić w domu. Należy również pamiętać, że ludzkie ciało w około 75% składa się z wody. Istotne jest więc zwrócenie uwagi na to, aby utrzymywać jej poziom. Zbyt mała ilość spożywanej wody w ciągu dnia może objawiać się między innymi przesuszeniem skóry, która tworzy barierę ochronną przed działaniem czynników zewnętrznych.

Zasady pielęgnacji skóry po zabiegu

Pielęgnacja skóry może różnić się w zależności od rodzaju przeprowadzonego zabiegu. Jedną z najważniejszych kwestii jest ochrona skóry przed słońcem, ponieważ jest ona wrażliwa. Należy więc zabezpieczyć ją przed działaniem promieni słonecznych poprzez regularne stosowanie kremów z filtrem UV.

Skóra po zabiegu najczęściej jest podrażniona, ściągnięta i zaczerwieniona, dlatego przyda jej się odpowiednia pielęgnacja w postaci intensywnego nawilżenia zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz. Jak zostało już wspomniane, ważne jest spożywanie optymalnej ilości wody. Ponadto procesowi regeneracji skóry wrażliwej można pomóc przez stosowanie kosmetyków, których celem jest jej nawilżenie.

Wskazówki dla osób planujących wybrać się na zabieg regeneracji skóry
Osoby, które chcą zregenerować skórę przy pomocy zabiegu kosmetycznego, powinny przede wszystkim poinformować, podczas wywiadu z kosmetologiem, o swoim aktualnym stanie zdrowia i przyjmowanych lekach. Dzięki temu specjalista będzie mógł dobrać najlepszy proces leczenia, który będzie nie tylko efektywny, ale także bezpieczny. Przed zaplanowanym zabiegiem, jak i po jego przeprowadzeniu, warto unikać również alkoholu i palenia papierosów, które mają niekorzystny wpływ na kondycję skóry.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz