31 stycznia 2023
Kształtne i pełne usta to jeden z największych atrybutów kobiecości. Panie, które zmagają się z nadmiernie wąskimi wargami lub pozbawionymi symetrii, często mają obniżoną samoocenę i borykają się z kompleksami. Metody powiększania ust, z których można obecnie skorzystać, stanowią skuteczny sposób na poprawienie ich wyglądu. Medycyna estetyczna stale się rozwija, dzięki czemu pacjentki mogą korzystać z zabiegów, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom. Wystarczy, że ustalą z lekarzem optymalną strategię działania. Jakie są metody na powiększenie ust?
Metody powiększania ust — którą wybrać?
Powiększanie ust preparatem to oczywiście najczęściej stosowany zabieg w celu ich wymodelowania. Należy jednak pamiętać, że tych sposobów jest znacznie więcej, a różnią się one przede wszystkim zastosowaną substancją podczas zabiegu. Metoda powiększania ust jest dobierana indywidualnie i w taki sposób, aby zabieg dawał naturalny efekt, a wargi były proporcjonalne względem całej twarzy.
Powiększanie ust: metoda naturalna, czyli modelowanie ust
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej polegające na modelowaniu ust podzielić można na te bardziej i mniej inwazyjne. Do tej drugiej grupy z pewnością zaliczymy modelowanie warg metodą naturalną. Dzięki takim działaniom można w bardzo prosty sposób poprawić estetykę tej części ciała, a pacjenci, wybierając ten sposób, zyskują możliwość:
- delikatnego podniesienia kącików ust,
- podkreślenie łuku Kupidyna,
- wygładzenie zmarszczek, między innymi linii marionetki.
Jest to rozwiązanie znacznie mniej inwazyjne niż modelowanie ust preparatem, który mocno zwiększa objętość ust. Zabiegi wykonuje się między innymi wykorzystując fale radiowe wywołujące efekt termoliftingu. Cały zabieg powiększania ust przypomina masaż, a pacjent w jego trakcie odczuwa przyjemne ciepło.
Powiększanie ust własnym tłuszczem — informacje praktyczne
Komórki tłuszczowe do powiększania ust pobiera się podczas zabiegu liposukcji strzykawkowej. Zabieg przypomina wypełnianie ust innym preparatem, ale jest to czynność znacznie mniej skomplikowana. W pierwszej fazie lekarz pobiera komórki tłuszczowe z boczków lub uda, a następnie odfiltrowuje najstarsze, uszkodzone komórki i pozostawia te najmłodsze.
Tak przygotowany preparat, w którym znajdują się komórki macierzyste, wstrzykiwany jest w usta z zachowaniem bardzo dużej precyzji oraz ostrożności. Najwięcej substancji powinno znaleźć się w dolnej wardze i środkowej części ust, a najmniej w ich kącikach. Powiększanie ust własnym tłuszczem jest obarczone bardzo niskim ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej, ponieważ wykorzystywana jest naturalna tkanka pochodząca z własnego organizmu.
Powiększanie ust implantami silikonowymi
Dostępne metody powiększania ust dają duże pole manewru pacjentkom i lekarzom. Ciekawą alternatywą są również implanty silikonowe. Są to cienkie paseczki z pogrubionym środkiem. Jego zastosowanie warunkuje naturalny oraz trwały efekt powiększenia i ujędrnienia ust.
Implant umieszcza się w wardze przez niewielkie nacięcie w kącikach warg. Efekt trwałych wypełniaczy może się jednak zmieniać wraz z upływem czasu. Mogą się one przesuwać, co będzie powodowało asymetrię. Okazać się może, że konieczne będzie wykonanie zabiegu chirurgicznego w celu skorygowania wady.
Kiedy warto pomyśleć o zabiegu powiększania ust?
Zabieg modelowania ust jest skierowany do osób, które nie są zadowolone z obecnego ich kształtu, kolorytu lub struktury. Często wykonuje się go w przypadku znacznej asymetrii warg albo w sytuacji, kiedy ich rozmiar nie jest proporcjonalny do pozostałych części twarzy. Nieestetyczny wygląd ust może być wynikiem genetyki, jak również działania czynników zewnętrznych. Często wskazuje się możliwość przeprowadzenia korekty ust w przypadku ich uszkodzenia wskutek urazu. Także działanie promieni słonecznych może zmieniać kształt ust i powodować ich pękanie.