Mezoterapia igłowa — czego nie wolno po zabiegu?

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg medycyny estetycznej, który wykorzystuje preparaty zawierające witaminy, minerały i inne substancje odżywcze do poprawy wyglądu skóry. Jest to skuteczna metoda stosowana z uwagi na efektywną redukcję zmarszczek, poprawę elastyczności skóry i przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu.
W poniższym artykule omówimy, czego nie wolno robić po mezoterapii igłowej, aby w pełni cieszyć się efektami wykonania zabiegu.

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to mało inwazyjny zabieg odmładzania skóry, który polega na wykorzystaniu małych igieł do podawania witamin, minerałów i innych substancji aktywnych bezpośrednio do skóry. Preparaty stosowane podczas zabiegu dobierane są przez lekarza medycyny estetycznej zależnie od potrzeb Pacjenta. Używane do wykonania mezoterapii igłowej bardzo cienkie igły są prawie nieodczuwalnych dla skóry. Dla dodatkowego komfortu Pacjenta na jego skórę nakładany jest specjalny krem znieczulający.
Substancje aktywne wstrzykiwane podczas mezoterapii igłowej, poprzez serię mikro nakłuć w głębsze warstwy skóry pobudzają produkcję kolagenu oraz stymulację krążenia, które wpływają na poprawę regeneracji skóry i spłycenie zmarszczek. Dodatkowo podawane bezpośrednio w skórę substancje aktywne pomagają poprawić napięcie skóry oraz podkreślić jej promienny i zdrowy wygląd.

Zabieg mezoterapii igłowej — wskazania i przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, który może być stosowany w celu poprawy napięcia skóry, nawet w przypadku wielu chorób skóry, w tym zmarszczek, plam starczych, trądziku i przebarwień. Mezoterapię igłową stosuje się na wybranym obszarze ciała w celu poprawy ogólnego wyglądu skóry, ale nie jest to zabieg zalecany dla każdego.
Przed poddaniem się mezoterapii igłowej, lekarz medycyny estetycznej przeprowadza pełny wywiad z Pacjentem. Pomaga on ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu, oraz dobiera preparaty, które będą najlepsze pod konkretne potrzeby Pacjenta. Niektóre warunki, takie jak ciąża, mogą sprawić, że mezoterapia igłowa nie będzie odpowiednia. W takiej sytuacji specjalista zaproponuje inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Czego należy unikać po zabiegu mezoterapii igłowej?

Po zabiegu mezoterapii igłowej istnieją pewne czynności, których należy unikać. Ważne jest, aby dokładnie stosować się do zaleceń lekarza, które zostaną przekazane po przeprowadzonym zabiegu.
Po zabiegu skóra jest szczególnie wrażliwa na promieniowanie UV, przez co ważne jest, aby unikać ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie. Ekspozycja na słońce może spowodować podrażnienie skóry i sprawić, że efekty leczenia będą mniej skuteczne. Należy pamiętać również o stosowaniu kremu z filtrem.
Po zabiegu niewskazane jest również wykonywanie intensywnych ćwiczeń i innych czynności, które mogą powodować pocenie się przez co najmniej dwa dni po wykonanej mezoterapii igłowej. Ważne jest również, aby unikać stosowania wszelkich produktów, które mogą podrażnić skórę, takich jak środki złuszczające oraz drażniące. Dodatkowo ważne jest, aby unikać wszelkich zabiegów, które mogą zakłócić wyniki mezoterapii igłowej, takich jak zabiegi laserowe lub peelingi chemiczne.

Mezoterapia igłowa — częstotliwość zabiegów

Jako jeden z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej regularnie wykonywana mezoterapia prowadzi do produkcji kolagenu oraz pomaga w utrzymaniu głębokiego nawilżenia skóry. Częstotliwość zabiegów mezoterapii igłowej będzie się różnić w zależności od potrzeb pacjenta i rodzaju skóry, jaką posiada. Dla większości osób zaleca się wykonywanie zabiegów co 4-6 tygodni. Pomoże to utrzymać efekty mezoterapii igłowej i zachować zdrowy oraz pełen blasku wygląd skóry.
Liczba potrzebnych zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb Pacjenta. Niektóre osoby mogą potrzebować więcej zabiegów niż inne. Ważne jest, aby omówić częstotliwość zabiegów z lekarzem, aby zapewnić sobie najlepsze wyniki.

Czas trwania zabiegu mezoterapii igłowej

Czas trwania zabiegu mezoterapii igłowej zależy od stanu skóry Pacjenta oraz obszaru ciała, który ma zostać poddany zabiegowi. Najczęściej zabieg trwa około 30 – 60 minut. Efekty zabiegu, w tym poprawa gęstości, jak i nawilżenia skóry, są widoczne niemal natychmiast.
Mezoterapia mikroigłowa jest w medycynie estetycznej skutecznym i bezpiecznym sposobem leczenia wielu chorób skóry. Dokładne przestrzeganie zaleceń lekarza oraz unikanie czynności, które mogą spowodować podrażnienie skóry lub zmniejszyć efekty zabiegu, jest kluczowe do osiągnięcia najlepszych rezultatów wykonanego zabiegu.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Umów wizytę

Stomatologia Frelich

Godziny otwarcia:
PN-PT: 8:00 - 20:00

Napisz do nas

    Wyślij formularz