Wypełnianie doliny łez – kiedy wykonać zabieg?

Przyczyny powstawania doliny łez leżą w naszej naturalnej budowie tkanek wokół oczu – skóra w tych miejscach jest dużo bardziej delikatna i cieńsza niż na innych obszarach ciała.
Z tego powodu wraz z upływem czasu jej kondycja ulega znacznemu pogorszeniu – następuje utrata podskórnej tkanki tłuszczowej, co skutkuje zwiotczeniem skóry i powstaniem charakterystycznego zagłębienia nazywanego „doliną łez”.
Dolina łez sprawia, że twarz sprawia wrażenie zmęczonej i znacznie starszej niż w rzeczywistości. Z tego powodu wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym staje się coraz popularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej. Dowiedz się, na czym on polega, dla kogo jest wskazany i jakich efektów można się spodziewać.

Wypełnianie doliny łez – na czym polega zabieg?

Ujędrnienie skóry pod oczami i pozbycie się doliny łez polega na podaniu w zmienione okolice specjalnie opracowanych substancji, które znajdują się naturalnie w ludzkim ciele. Zabieg wypełnienia doliny łez jest małoinwazyjny i całkowicie bezbolesny dla Pacjenta.
Efektem zabiegu jest wyrównanie okolic oczu – zapadnięcie skóry jest zdecydowanie mniej widoczne, a zmarszczki ulegają spłyceniu.
Poprawiona zostaje także jędrność skóry – staje się ona bardziej napięta, elastyczna oraz grubsza.
Koloryt skóry pod oczami również ulega poprawie – jest ona jaśniejsza, a sińce wyraźnie zredukowane.
Składniki preparatu stymulują także procesy samonaprawcze w organizmie dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki poprawieniu jakości tkanek skóry, efekty są długotrwałe.

Dolina łez – co to za obszar?

Dolina łez to obecność zagłębień skóry od wewnętrznego kącika oka do policzka. Linia doliny łez biegnie ukośnie w kierunku, w którym płyną łzy – stąd też jej nazwa.
Wypełnienie doliny łez – przebieg zabiegu
W naszym gabinecie dolinę łez wypełniamy zabiegiem mezoterapii igłowej. Naturalne preparaty wypełniające lub osocze bogatopłytkowe podawane są w okolicy oczu za pomocą iniekcji cieniutką igłą.
Dawka substancji leczniczej dobierana jest zależnie od głębokości oraz wielkości zagłębienia – zwykle nie przekracza 0,5 ml na jeden obszar.
Przed przystąpieniem do zabiegu na skórę nanoszony jest krem znieczulający. Dzięki niemu cała procedura jest dla Pacjenta maksymalnie komfortowa.

Kiedy zdecydować się na zabieg wypełniania doliny łez?

Zanik tkanki tłuszczowej jest silnie powiązany ze starzeniem się skóry – z tego powodu obecna dolina łez sprawia, że twarz traci witalność i wypoczęty wygląd.
Wypełnianie doliny łez polecane jest każdemu, kto nie jest zadowolony z kondycji swojej skóry pod oczami i chciałby zatrzymać efekty upływającego czasu.
Podczas konsultacji w naszym gabinecie lekarz zadecyduje, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Do najczęstszych należą: ciąża lub karmienie piersią, zażywanie leków zaburzających krzepliwość krwi, choroby autoimmunologiczne i zakażenia bakteryjne skóry.

Zabieg wypełniania doliny łez – jakie przynosi efekty?

Po podaniu preparatu następuje znaczna poprawa wyglądu skóry. Zagłębienia są wyraźnie spłycone, a zmarszczki zredukowane.
Tkanki są dogłębnie odżywione i nawilżone, co skutkuje większą elastycznością i jędrnością skóry.
Redukcji ulegają także sińce pod oczami – skóra staje się rozjaśniona, odzyskuje zdrowy koloryt i blask.
Pierwsze efekty widoczne są natychmiast po zabiegu. Na pełny rezultat wypełniania doliny łez trzeba poczekać około dwóch tygodni.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz