Dlaczego warto wykonać mezoterapię igłową?

mezoterapia bielsko

Z wiekiem nasza skóra traci dawną jędrność i elastyczność. Wiąże się to z zanikaniem włókien kolagenowych i elastynowych. Zmniejsza się także ilość kwas hialuronowego, który odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry. Wszystko to prowadzi do powstawania zmarszczek, nawisów skórnych, twarzy traci swój dawny owal, wygląda na starszą i zmęczoną. Jednak medycyna estetyczna pozwala nieco dłużej cieszyć się jej młodym wyrazem, oferując zabiegi takie jak mezoterapia igłowa.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na podskórnym wprowadzeniu tzw. mezokoktajli, których skład jest dostosowany do potrzeb skóry pacjenta. Mogą one zawierać np. kwas hialuronowy, kolagen, peptydy, koenzym Q10 lub witaminy. Tego rodzaju składniki aktywne wpływają na uruchomienie procesów regeneracji skóry.

Zabieg jest bezbolesny, ponieważ przed jego rozpoczęciem aplikujemy na powierzchnię skóry specjalny krem znieczulający. Przez krótki czas po jego wykonaniu w miejscach iniekcji można odczuć niewielkie grudki, które następnie po około 12 godzinach ulegają wygładzeniu.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej

Pierwsze efekty mezoterapii igłowej widoczne są już po kilkunastu godzinach. Skóra na nowo staje się odżywiona, nawilżona i jędrna, zmarszczki wygładzone a cała twarz wygląda młodziej. Oprócz tych widocznych rezultatów zabiegu mezoterapii igłowej należy wspomnieć także o poprawie mikrokrążenia i metabolizmu komórek skóry, zahamowaniu procesu powstawania szkodliwych wolnych rodników. Mezoterapia igłowa jest dla skóry jak eliksir młodości.

Mezoterapia igłowa – jak często ją wykonywać?

Dla uzyskania maksymalnych efektów rekomendujemy wykonanie serii 3-4 zabiegów co 2-3 tygodnie. Po dłuższym czasie zabieg można powtórzyć.

Należy podkreślić, że aby utrzymać rezultaty zabiegu mezoterapii igłowej, ważna jest regularność wykonywania zabiegu – w częstotliwości wyznaczonej indywidualnie przez lekarza. W przypadku osób młodszych wystarczy wykonywać ją raz w roku. Natomiast osoby starsze potrzebują częstszego „zastrzyku młodości”.

Zalety wykonania mezoterapii igłowej

A zatem dlaczego warto wykonywać mezoterapię igłową? Ponieważ to zabieg o wielu zaletach. Przede wszystkim należy docenić jego dobroczynny wpływ na kondycję skóry. Możemy to uzyskać w bezpieczny sposób, dostarczając jej składników, które naturalnie stymulują jej struktury do odnowy. Zabieg można zastosować nie tylko na twarzy, ale także na dłoniach, szyi, ramionach i dekolcie.

Drugą zaletą, o której chcielibyśmy wspomnieć, są niemal natychmiastowe efekty zabiegu. Pierwsze rezultaty można dostrzec po kilkunastu godzinach. Z dnia na dzień widzimy coraz wyraźniejszą poprawę wyglądu skóry. Ponadto aktywne składniki mezokoktajlu mogą być stosowane także w ramach profilaktyki przeciwstarzeniowej, nawet jeszcze przed 30. rokiem życia.

Ostatnia zaleta to kwestia niezwykle ważna pacjentów – bezbolesność i minimalna inwazyjność mezoterapii. Nie potrzebujemy skalpela, aby sprawić, że skóra zyska świeżość, gładkość i blask.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz