Mezoterapia Bielsko Biała

Mezoterapia jest jednym z najbardziej popularnych iniekcyjnych zabiegów w medycynie estetycznej, polegającym na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Stosowana jest w celu odmłodzenia wyglądu skóry twarzy lub innych partii ciała, prawidłowego jej nawilżenia, rewitalizacji i zahamowania procesów starzenia. Zabieg jest małoinwazyjny i daje szybkie, widoczne efekty.

Co to jest mezoterapia?

Zabieg mezoterapii stosuje się w celu poprawy kondycji skóry, jej mankamentów, ale przede wszystkim jako profilaktyka starzenia się. Polega na delikatnym nakłuwaniu powierzchni skóry niewielką, bardzo cienką igłą co 0,5 – 1,5 cm.

Dzięki temu w głąb skóry dostarczany jest tzw. mezokoktajl. Jest to mieszanka składników, takich jak kolagen, kwas hialuronowy, koenzym Q10, peptydy lub witaminy. Skład koktajlu dostosowany jest do potrzeb pacjenta.

Mezoterapia jest przeznaczona dla osób narażonych na negatywny wpływ czynników, takich jak: zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu czy nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

Zabieg zalecamy osobom ze skórą odwodnioną, szorstką i wiotką. Już po pierwszej serii wyraźnie przywraca napięcie skóry, znikają zasinienia i worki pod oczami oraz nieestetyczne przebarwienia lub uszkodzenia posłoneczne. Twarz lub inne okolice ciała stają się widocznie odmłodzone.

Czy mezoterapia boli?

Przed wykonaniem zabiegu mezoterapii wielu pacjentów powstrzymuje strach przed bólem. Zapewniamy, że iniekcje wykonywane są bardzo cienką igłą. Zanim rozpoczniemy zabieg, na powierzchnię skóry nakładany jest specjalny krem znieczulający. Dzięki temu mezoterapia nie jest bolesna.

Pacjentom w trakcie terapii może jedynie towarzyszyć odczucie pewnego rodzaju dyskomfortu. Na koniec zabiegu rozsmarowujemy nakłuwane miejsca, aby podany preparat równomiernie się wchłonął.

Efekty Mezoterapii

Pierwsze efekty mezoterapii widoczne są już po kilkunastu godzinach od wykonania zabiegu. Rezultatem zabiegu są:

  • prawidłowe odżywianie i nawilżenie skóry,
  • poprawa metabolizmu komórek skóry,
  • stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny,
  • poprawa mikrokrążenia,
  • stymulacja regeneracji skóry – wymiana na nowe komórki,
  • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników.

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3-4 zabiegów, wykonanych co 2-3 tygodnie. Następnie, aby utrzymać na długo uzyskane rezultaty, lekarz wyznacza właściwą częstotliwość terapii.

W przypadku młodych osób wystarczające będzie wykonanie zabiegu raz w roku. U osób starszych zalecamy powtarzanie mezoterapii co pół roku.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz