Powiększanie ust

Z wiekiem usta tracą swoją jędrność, pojawiają się wokół nich zmarszczki, a kąciki opadają. Wszystko to sprawia, że wyglądają coraz mniej korzystnie. Wiele kobiet, aby przywrócić swoim ustom dawny kształt, decyduje się na zabieg modelowania i powiększania ust. Modelowanie ust polega na delikatnym wprowadzeniu do nich wypełnienia, dzięki czemu skóra staje się wygładzona i odpowiednio nawilżona.

Jak powiększyć usta?

Substancja zawarta w preparacie do powiększenia ust jest identyczna z tą, która naturalnie występuje w skórze. Wypełniacz ma konsystencję plastycznego żelu, który posiada właściwości wiązania wody. Dzięki temu powiększa on usta, wygładza je, spłyca zmarszczki, ale również przywraca skórze jędrność i sprężystość.

Powiększanie i modelowanie ust rozpoczyna się od od znieczulenia okolicy, która będzie poddana zabiegowi. Następnie delikatnie aplikujemy wypełniacz używając cienkiej igły.

Pierwsze efekty wypełnienia zmarszczek pojawiają się zaraz po zabiegu. Na ostateczny rezultat Pacjent musi poczekać kilka dni. Rezultat zabiegu utrzymuje się ok. 6-9 miesięcy. Obok powiększenia ust dodatkowym atutem jest duże ich nawilżenie, które znacznie poprawia elastyczność.

Usta odzyskują żywy kolor, znikają drobne zmarszczki wokół nich, co odmładza i poprawia cały wygląd twarzy. Wskazaniem do wykonania zabiegu są:

 • zwiększenie objętości ust,
 • korekcja asymetrii ust,
 • wyrównanie dysproporcji między górną i dolną wargą,
 • poprawienie jędrności ust, zapobieganie pierzchnięciu,
 • poprawa konturu i kolorytu ust,
 • zniwelowania zmarszczek i opadających kącików ust.

Techniki modelowania ust

Medycyna estetyczna oferuje różne techniki modelowania ust. Ich wybór uzależniony jest od efektu, jak Pacjent chciałby osiągnąć. W zależności od jego oczekiwań możemy zwiększyć objętości wargi górnej lub dolnej, poprawić kształt i kontur ust lub podnieść kąciki ust.

 • Głębokie nawilżenie ust – zabieg daje efekt dużej świeżości i odmłodzenia ust.
 • Powiększanie i modelowanie ust – zabieg dobrze sprawdza się w celu wyrównania asymetrii ust, nadaje nowy, harmonijny kształt. Usta są też powiększone i bardziej jędrne.
 • Powiększanie ust na płasko – to bardzo popularna tzw. technika paryska. Zabieg polega na modelowaniu górnej wargi, tak aby podkreślony został łuku Kupidyna, ale na płasko – w taki sposób, aby nie doszło do efektu uwypuklenia. Modelowana jest także dolna warga. Wszystko razem daje rezultat pełnego, kobiecego kształtu ust.
 • Podnoszenie kącika ust – z wiekiem kąciki ust opadają, ich podniesienie nadaje ustom młodzieńczy wygląd, zyskują one nowy kształt i proporcje.
Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

  Wyślij formularz