Wygładzanie zmarszczek

Powtarzające się skurcze mięśni twarzy po pewnym czasie powodują powstawanie zmarszczek mimicznych. Z biegiem lat skóra staje się mniej jędrna i wiotka, a miejsca naprężenia mięśni bardziej widoczne. Pierwsze objawy tego procesu pojawiają się nawet przed 30 rokiem życia. Medycyna estetyczna umożliwia wygładzenie zmarszczek poprzez zabieg z zastosowaniem odpowiedniego preparatu, który zapobiega skurczowi mięśni.

Jak wygładzić zmarszczki?

Stosowany w zabiegach wygładzania zmarszczek preparat powoduje zahamowanie neuroprzekaźnika, odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Działa na zasadzie blokowania połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, co sprawia, że hamuje powstawanie skurczów danego mięśnia.

Preparat jest delikatnie wprowadzony w miejsce wymagające wygładzenia. Stężenie stosowanego środka jest niewielkie, dzięki czemu zabieg nie wpływa na inne elementy układu nerwowego, poza okolicą, w której został podany.

Tego rodzaju wygładzanie zmarszczek jest bezpieczne, nieinwazyjne, proste w wykonaniu i bezbolesne. Odczucie podczas wykonywania zabiegu przypominają ugryzienie przez komara.

Zabieg wygładzania zmarszczek najczęściej stosuje się w przypadku:

  • zmarszczek mimicznych – głównie w górnej części twarzy,
  • zmarszczek wokół oczu – tzw. kurze łapki,
  • zmarszczek poprzecznych czoła,
  • zmarszczek pomiędzy brwiami – tzw. lwia zmarszczka.

Co na zmarszczki pod oczami?

Nieprzespane noce, stres i odwodnienie wpływają na powstawanie podkrążonych oczu i sińców. Skóra w tym miejscu z czasem staje się cieńsza, a problemy coraz bardziej widoczne. Ponadto wokół oczu tworzą się tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne. Wszystko razem daje smutny, zmęczony wyraz twarzy.

Okolice oczu są niezwykle wrażliwym miejscem. Jednak również zmarszczki pod oczami mogą zostać wygładzone. W naszej klinice zabieg przeprowadzają doświadczeni specjaliści, dzięki czemu Pacjent może mieć pewność całkowitego bezpieczeństwa oraz spektakularnych rezultatów.

Efekty wygładzania zmarszczek

Po zakończeniu zabiegu wygładzania zmarszczek pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności. Należy jedynie pamiętać o kilku wskazaniach lekarskich, o których informujemy Pacjentów jeszcze podczas wizyty. Po wykonaniu zabiegu w ciągu 0,5-1 godziny należy ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia oraz unikać masażu na tych obszarach twarzy. Dodatkowo w ciągu 4 godz. po zabiegu nie należy pochylać głowy do dołu.

Tego rodzaju wygładzanie zmarszczek daje bardzo szybkie i długotrwałe rezultaty. Zmarszczki stają się gładsze, skóra bardziej jędrna, a twarz nabiera młodzieńczego wyglądu. Efekty zabiegu pojawiają się po około 7 dniach i utrzymują przez ok. 4-6 miesięcy.

Zabieg można powtarzać co 6-8 miesięcy, nie częściej jednak niż co 3 miesiące. Jest to jeden z tych zabiegów, do których pacjenci wracają z ochotą.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz