Wolumetria twarzy to prosty sposób na lifting i modelowanie konturów twarzy i to bez użycia skalpela. Z wiekiem skóra staje się mniej elastyczna, wiotczeje, a w efekcie traci pierwotną objętość i kształt. Podobnie się dzieje przy szybkiej i znacznej redukcji masy ciała. Wolumetria doskonale koryguje lub przywraca właściwy kształt twarzy, nadając jej młodszego, harmonijnego wyglądu. Skóra wygląda na pełną blasku, jędrną i odmłodzoną.

Na czym polega wolumetria?

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza w wybrane miejsca. W naszym gabinecie medycyny estetycznej przeprowadzamy przykładowo wolumetrię żuchwy, policzków lub brody. Iniekcja odbywa się za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły).

W zabiegu najczęściej korzysta się ze specjalnej odmiany usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszej od typowych wypełniaczy i bardzo plastycznej. Wypełniacz delikatnie wprowadzany jest w głębokie warstwy skóry i zwiększa objętość tkanek miękkich.

Dzięki zabiegowi możemy uzyskać efekt wyrównania konturu twarzy, modelowania linii żuchwy i brody, wypełnienia zapadniętych policzków i podniesienia owalu twarzy, co daje efekt naturalnego liftingu.

Dodatkowo kwas hialuronowy pomaga również przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki, nadając twarzy jej naturalny młody wygląd oraz dawną świeżość. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, krótki i bezbolesny. W przypadku pacjentów z wrażliwą skórą możemy zastosować znieczulenie miejscowe.

Zarówno przed zabiegiem wolumetrii, jak i po nim należy wstrzymać się od spożywania alkoholu, powodującego rozszerzenie i pękanie naczynek. O wszystkich zaleceniach pozabiegowych pacjentów szczegółowo informuje lekarz specjalista.

W przypadku planowania innych zabiegów medycyny estetycznej, dobrze jest wykonać je w odstępie co najmniej 3 tygodni od przeprowadzenia wolumetrii.

Jak długo utrzymuje się wolumetria?

W związku z tym, że wolumetria polega na podawaniu wypełniacza w głębokie partie skóry, efekty zabiegu utrzymują się dość długo, bo od 1,5 roku do 2 lat. Zabieg gwarantuje spektakularne, od razu widoczne efekty. Pacjent nie musi przechodzić rekonwalescencji, gdyż wolumetria twarzy nie powoduje skutków ubocznych w postaci dużych zasinień czy krwiaków.

Niekiedy mogą wystąpić niewielkie zaczerwienienia, które łatwo ukryć pod makijażem korekcyjnym. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych obowiązków.

Pozytywne opinie naszych Pacjentów

Jesteśmy dumni z naszego ogromnego doświadczenia. Każdego dnia staramy się spełniać Państwa oczekiwania - dzięki czemu wychodzą Państwo z naszego gabinetu zadowoleni. To zadowolenie jest widoczne w Państwa komentarzach. Dziękujemy za zaufanie!

Napisz do nas

    Wyślij formularz